AYT Edebiyat Soru Bankası Tavsiyesi

Üniversite sınavlarında AYT (Alan Yeterlilik Sınavı) olarak bilinen ikinci basamak sınavında edebiyat dersi önemli bir yer tutmaktadır. AYT sınavında özellikle sözel ve eşit ağırlık öğrencileri için Türk Dili ve Edebiyatı dersiyle ilgili toplamda 24 soru sorulmaktadır. 40 sorunun 24’ünün Türk Dili ve Edebiyatı ile ilgili olması öğrencilerin bu derse yönelmesini de zorunlu kılmıştır.

Son yıllarda yapılan değişikliklerle ikinci basamak sınavı olan AYT’de 24 tane edebiyat sorusu sorulmakta olup başarıya giden yolun özellikle sözel ve eşit ağırlıktan tercih edecek öğrenciler için edebiyattan geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sevgili Takipçilerimiz, bu yazımızda sizlere faydalı olabilecek AYT Türk Dili ve Edebiyatı soru bankalarını tanıtmaya çalışacağız. Engin tecrübelerimiz neticesinde birçok edebiyat öğretmeninin önerileri sonucunda aşağıdaki edebiyat soru bankalarını sizler için derleyerek sunmaya çalıştık.

Türk Dili ve Edebiyatı Soru Bankası Tavsiyesi

AYT Edebiyat Bilgileri Soru Bankası FDD Yayınları

Alan Yeterlilik Sınavı açısından değerlendirildiğinde en iyi yayınlardan biri olan FDD, edebiyat açısından da önemli bir yayın olarak yayımlanmaya devam ediyor. Son 15 yılda kendini yenilemeden aynı şekilde devam eden bu yayın soru kalitesiyle tercih edilebilecek yayınlardan biridir.

AYT Edebiyat Soru Bankası Limit Yayınları

Türk Dili ve Edebiyatı dersine yönelik önemli yayınlara imza atan yayınlardan biri de Limit Yayınları’dır. Kaliteli soru anlayışıyla tercih edebilirsiniz.

AYT Edebiyat Soru Kitabı Palme Yayınevi

Birçok derste olduğu gibi AYT Edebiyat dersi için de en önemli soru bankalarından biri Palme yayınlarıdır. Özellikle son yıllarda çıkardığı kaliteli sorularla tercih edilebilecek yayınlar arasındadır.

YKS AYT Edebiyat Resimli Notlu Soru Bankası Editör Yayınevi

KPSS’ye yönelik yayınladığı kitaplarla beğenilen bu yayın özellikle edebiyat soru bankası açısından değerlendirildiğinde alınabilecek yayınlardan biridir.

AYT Edebiyat Soru Bankası Karekök Yayınları

Sayısal derslerde gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken bu yayın, edebiyat dersi için de alınabilecek bir kitaba imza attı.

AYT Edebiyat TEK Serisi Soru Bankası Yayın Denizi Yayınları

Alınabilecek kitaplar arasında yer alan bu soru bankası, yeni sınav sistemine uygun bir şekilde hazırlanmıştır.

AYT 3D Edebiyat Tamamı Video Çözümlü Soru Bankası Çözüm Yayınları

Dershanecilik geleneğinin ardından özel okul geleneğiyle devam eden Çözüm, yeni yayıladığı Edebiyat soru bankasıyla alınabilecek bir kitaba imza attı. Tercih edilebilecek yayınların başında gelmektedir.

AYT Edebiyat Full Çeken Soru Bankası Sınav Dergisi Yayınları

Sınav Dergisi Yayınları, geçmişten gelen tecrübelerine dayanarak her zaman kabul gören kaliteli soru bankaları yayınlamaya devam ediyor. Bu soru bankası da edebiyat açısından son derece kaliteli sorularla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

AYT Edebiyat 1001 Soru Bankası 3 Yıl LYS Çıkmış Sorular Hediyeli Biders Yayıncılık

AYT Türk Dili ve Edebiyatı Soru Bankası Benim Hocam Yayınları

Üniversite Sınavlarına Hazırlık Yüzde 100 Edebiyat ÖSYM Soru Tipleriyle Fides Yayınları

AYT Edebiyat Soru Bankası Yargı Lemma

AYT Edebiyat Soru Bankası 3’lü Set Bilgi Sarmal Yayınları

Akıllı tahtaya uyumlu kitaplarıyla son derece kullanışlı bir sistem sunan SET yayınları öğretmenler tarafından sınıf ortamında en çok kullanılan edebiyat soru bankaları arasındadır.

AYT Edebiyat Soru Bankası Esen Yayınları

Sayısal derslerde en çok tercih edilen yayınlardan biri olan Esen Yayınları, sözel derslerde özellikle Türk Dili ve Edebiyatı derslerine ağırlık vermeye başladı. Kendini her geçen gün geliştiren bu yayın soru kalitesi açısından da dikkat çekmeye devam ediyor.

YKS AYT 3D Edebiyat Soru Bankası Çözüm Yayınları

Çözüm yayınları, edebiyat konusunda oldukça başarılı bir soru bankasına daha imza attı. Bu edebiyat soru bankası da alınabilecek kitaplardan biri olarak dikkat çekmektedir.

En İyi Edebiyat Soru Bankası Tavsiyesi

1. AYT Edebiyat Bilgileri Soru Bankası FDD Yayınları

2. AYT Edebiyat Soru Kitabı Palme Yayınevi

3. AYT Edebiyat Soru Bankası Limit Yayınları

4. AYT Edebiyat Soru Bankası 3’lü Set Bilgi Sarmal Yayınları

5. AYT Edebiyat Soru Bankası Esen Yayınları

6. AYT Türk Dili ve Edebiyatı Soru Bankası Çap Yayınları

7. AYT Türk Dili ve Edebiyatı VAF Serisi Çap Yayınları

8. Limit Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası

9. Benim Hocam Yayınları 2021 AYT Türk Dili ve Edebiyatı Soru Bankası

10. Üç Dört Beş Yayıncılık AYT Edebiyat Soru Bankası